Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pravidla komunikace na FB MO

2. 8. 2013

Připomeňme si události o vývoji kodexu komunikace a pravidel pro psaní armádní weby a profily. A také několik málo momentů, které tento vývoj provázeli.

 

 

Miroslava Pašková, 10. 6. 2012: Tak si vážení nováčkové nejprve nastudujte vše na www.army.cz a pak se teprve vrhejte do diskuse. Tato skupina rozhodně není určena k tomu, aby někomu objasňovala, co je armáda a jak funguje.

Miroslava Pašková Někteří z autorů zdejších příspěvků již byli pro zjevné porušení pravidel ze skupiny vyloučeni. A moje osobní doporučení zní nadále s nimi nediskutovat, pokud by dotyčný jiný člen skupiny měl cítit pohoršení nebo útok proti vlastní osobě, popř. útok proti skupině osob, kterou reprezentuje.

 

  

Miroslava Pašková created a doc., 10. 6. 2012: PRAVIDLA FACEBOOKOVÉ SKUPINY MO ČR

 Tuto skupinu zřizujeme, abychom posílili komunikaci napříč strukturou resortu, jeho zaměstnanci a širokou veřejností. Chceme proto poskytnout všem návštěvníkům stránek maximální svobodu, aby se podělili o své zážitky, názory a nápady. Aby se tak dělo v korektním duchu, respektujte následující...

Nepublikujte ve skupině následující obsah:

1) Útočné, nenávistné, vulgární nebo obscénní materiály;

2) materiály, které by bylo možné vykládat jako útok na jiné osoby či organizace;

3) materiály porušující autorská práva a licenční ujednání;

4) spamy a řetězové emaily;

5) informace zesměšňující nebo kompromitující Ministerstvo obrany ČR (naopak vítána je věcná kritika a alternativní stanoviska);

6) komerční sdělení, která nemají s Ministerstvem obrany ČR žádnou souvislost;

7) falešná sdělení či dokumenty (včetně fotomontáží);

8) materiály porušující právo na soukromí a na ochranu osobnosti.

 

Jste-li zaměstnancem Ministerstva obrany, respektujte také následující ustanovení vycházející z NATO ACO Social Media Directive 95-3 (respektování těchto zásad doporučujeme i civilním návštěvníkům)...

Nezveřejňujte na jakémkoli místě internetu (tedy nejen na těchto stránkách):

1) Nepotvrzené a neschválené informace;

2) informace o událostech a záležitostech, které jsou ve stadiu vyšetřování;

3) informace, které nemáte ověřeny nebo znáte jen z doslechu;

4) data chráněná autorským právem nebo obchodní značkou;

5) seznam členů jednotky, jejich jména, adresy;

6) informace o budoucích aktivitách (zejm. přesunech) jednotky a jejích členů;

7) jakékoli audiovizuální materiály vojenské operace nebo aktivity, pokud tyto materiály nebyly označeny jako publikovatelné.

Příslušníkům AČR toho na času na zahraniční misi je v zájmu zachování bezpečnosti přísně zakázáno komunikovat citlivé informace na internetových sociálních sítích!

Komentáře a další příspěvky, které posoudíme jako závadné – tj. v rozporu s pravidly výše – si vyhrazujeme právo pozměnit nebo odstranit.

Zaměstnanci Ministerstva obrany ČR, kteří vykonávají správu stránek, si dále vyhrazují právo ignorovat, omezit nebo zastavit takové komentáře a reakce na ně, které by vedly k plýtvání zdroji státního rozpočtu a marnění času státních zaměstnanců.

 

Petr Švaňa Mohu-li okomentovat ... nebýt bodů 1,2,3 u zaměstnaců MO tak není důvod si facebook v rámci MO držet. V rámci MO je totiž národním sportem nepotvrzovat a neschvalovat, rychle vyšetřovat a pak se není čemu divit, že spousta lidí nemá své informace ověřeny nebo je zná jen z doslechu. Vždyť úplně stejně jste na tom VY .... nebo snad ne??

Jiří Kunášek Paní Pašková, přestaňte s tou cenzůrou. Drtivá většina příspěvků je v normě běžné komunikace. Chcete stále něco regulovat jak to činí stále MO. Nejste náhodou jejich zaměstnanec, který má regulaci v popisu práce? Běžte s tím šípku.

Miroslava Pašková Pro Jiří Kulhánek: A jakápak cenzura se tu děje? Mažou se akorát příspěvky, které sem vysloveně nepatří tematicky, nebo hanobí vojáky. A většinou po upozornění jejich autora, aby lépe vážil slov. Pravidla jsou napsaná jako mix doporučení NATO a obecných pravidel na jakémkoli diskusním fóru. Jsou od samého počátku na FB AČR a AZ a nikomu nikdy nevadila. A samozřejmě že mám v popisu práce příspěvky číst a diskuse případně usměrňovat. Kdo je zde déle a pravidelně, tak ví, že to dělám výjimečně a ve prospěch udržení diskusních vláken. Není to tak dlouho, kdy po mě členové skupiny zásah vysloveně žádali.

Jiří Kunášek No, regulace muší bét, p. Pašková. Bez regulace to přece nende. Jde jen o to, zda-li články, které údajně hanobí vojáky nemají reálný základ. A jejich „regulací“ ze strany p. Paškové nejde cenzuru reality.

 

 

Miroslava Pašková,11. 6. 2012: S politováním musím oznámit, že ze skupiny MO byli vyloučeni tito členové:

*Veronika Borecká za výrok: "voják nemá srdce a svůj vlastní mozek"

*Jiří Křivánek za výrok: "nerad se pouštím do debaty z "gumovými" lidmi"

*Ketys Scream za výroky: "PAK MAM MIT DUVERU K IQ VOJAKU A JEJICH ROZLISOVACIM SCHOPNOSTEM" a "o mysleni vas vojacku sem si obrazek uz udelala a uz se nedivim,jak to ve svete vypada a co je ve svete za bordel" (ta však mezitím již skupinu sama dobrovolně opustila)

*Honza Kaufik za sdílení videa "http://www.youtube.com/watch?v=It8rgZ0_IRI"

Čímž dotyční porušili zejména tato pravidla pro vkládání příspěvků:

Nepublikujte ve skupině následující obsah:

1) Útočné, nenávistné, vulgární nebo obscénní materiály;

2) materiály, které by bylo možné vykládat jako útok na jiné osoby či organizace;

7) falešná sdělení či dokumenty (včetně fotomontáží).

Děkujeme za pochopení.

Miroslava Pašková Někteří z autorů zdejších příspěvků již byli pro zjevné porušení pravidel ze skupiny vyloučeni. A moje osobní doporučení zní nadále s nimi nediskutovat, pokud by dotyčný jiný člen skupiny měl cítit pohoršení nebo útok proti vlastní osobě, popř. útok proti skupině osob, kterou reprezentuje.

Miroslava Pašková Vážení tradiční členové skupiny, moc ráda bych vás poprosila, abyste se nadále věnovali započatým (tzn. původním a chodu resortu obrany týkajícím se tématům). Ať pak mám o čem referovat a snažit se s tím něco udělat Snad už bude větší "klid na práci".

Jan Svoboda Můžu mít dotaz proč byl ze skupiny vyhozen Honza Kaufik ? diskuze, kterou tu vedl spolu s jinýma, mě velice zajímala a byl vyhozen dřív než stačil podat jakékoliv odůvodnění svého myšlení.

Miroslava Pašková V příspěvku o vyřazení konkrétních členů jsou uvedeny i důvody. Pan Kaufik byl vyřazen v důsledku toho, že jím sdílené video nebylo v souladu s pravidly.

Jan Svoboda Můžu se prosím zeptat jak ty pravidla přesně porušil?

Miroslava Pašková 7) falešná sdělení či dokumenty (včetně fotomontáží)

Jan Svoboda S tímto bych si dovolil nesouhlasit. Spíše než o porušení pravidel jde o špatně vyležené video. Video tam přidal kvůli rozhovoru s panem Havlem a ne proto jaký mělo video efekty .... přidal právě toto video protože oficiální video nemohl sehnat. Omluvte mě, ale dovoluji si mluvit v jeho pověření, protože on již nemá možnost se nijak bránit. Byli tam přidány další příspěvky, které dokládají jeho video o pravosti. To video z kterého byl obviněn není fotomontáž. Fotomontáže je úprava faktů a zde byla fakta zachována.

Miroslava Pašková Ale je to falešný dokument, úmyslně prostříhané, žádná fakta. A je úplně jedno, v jaké souvislosti jej sdílel, protože sdílet podobná videa je v rozporu s pravidly, dokonce i kdyby o link na ně někdo výslovně prosil. Podle jednoho z dalších pravidel stránky s Vámi nebudu dále diskutovat, mám dost další práce. Klidně tu setrvejte, ale buďte tak laskav a dbejte, abyste sám neporušil pravidla.

Jan Svoboda V tom videu byla ukázána jen pravda. Ty záběry pocházeli z celostátního vysílání českých televizí. Tento dokument je založen na faktech, i když je sestříhán nijak nikoho nepohoršuje ani není v rozporu s jakýmikoliv pravidly či zákony. Děkuji za objasnění dané věci sice chabým způsobem. Zatím sem žádné vaše "pravidlo" neporušil a ani se k porušení čehokoliv nepřiblížil.

Miroslava Pašková, 11. 6. 2012: Za sérii výroků rovněž v rozporu s pravidly této skupiny (osobní útoky na další členy skupiny, zejm. Martina Remeše), byl ze skupiny rovněž vřazen uživatel Zdeněk Messi.

 

 

 

 

 

Miroslava Pašková, 1. 10. 2012:Prosím, držte se tu všichni témat resortu obrany. Už se tu zase začaly vyskytovat příspěvky o něčem úplně jiném (naposledy střelba na Klause), které lze přeci řešit na jakýchkoli jiných facebookových stránkách a tím napomoci tomu, aby zdejší diskuse byly přehledné, nikoli zaplevelené mišmašem celospolečenské rubriky. Díky.

 

 

 

 

 

Miroslava Pašková, 13. 12. 2012: Vážení diskutující, patrně budu muset jako správce této skupiny brzy zakročit tím nejméně oblíbeným způsobem, a sice mazáním příspěvků. Nejde o vaše názory, ale o formu. Nejsme tady žádní dlaždiči a ani nesedíme v lokále nad pátým pivem, takže korigovat míru expresivity ve svých výrocích snad každý zvládne. Komu to už ulítlo a ozdobil svůj názor nějakým vulgarismem či zkomoleninou jména nové ministryně obrany, tak si to po sobě zkusí opravit nebo smáznout sám. Kdo ne, toho nevhodné příspěvky padnou při mé večerní mazací brigádě. Tak mi to prosím ulehčete a uveďte co nejvíce do pořádku sami. Zbytečně pak totiž několika málo slovy snižujete třebas jinak podnětný komentář. Díky za pochopení.

Roman Máj Vítejte v "nové" době ... Jinak doufám,že sem paní ministryně začne psát,místo pana generála Bulanta například.

Martin Remeš Souhlasim...dodrzujme nejakou stabni kulturu...

Jiří Tiefenbach Priznam se, ze jsem zcela vazne silne rozhorcen, ale taktez se snazim tu udrzet "stabni kulturu", jen nekdy vyuzivam slovni zasoby pana Wericha....

...ale jeste ze neni mozne slyset me slovni "vylevy" pred monitorem, to bych byl zcela "vypipan"...

Za mozne presmycky v prijmeni pani ministryne se omlouvam, preskakuje mi "a" s "e"....

 

 

 

 

 

 

 

 

Tonda Slimařík 21. 1. 2013:  je vás víc,ale ne každý bude postihován za to,že sem píše,podrobnosti si zatím nechám,uvidíme jak se to vyvrbí.

Martin Remeš Tondo..chces mi rici, ze nekdo je postihovan za nazory zde?

Tonda Slimařík teprve bude,podrobnosti až to bude,doslova za to,že pere špinavé prádlo na veřejnosti,ale opravdu až to proběhne napíšu.

Tonda Slimařík, 21, 1, 2013: o oui nejde,prostě bylo jasně osobně vysvětleno,že nové tabulky po novém roce budou využity k tomu,že ten kdo jak už jsem popsal veřejně propírá špinavé prádlo,místo už mít nebude,samozřejmě nikdo nikoho nejmenuje ale všem je jasné o kom byla řeč,neprodloužení závazku se zdůvodnovat nemusí,podobně v případě rušení tabulkového místa-jiné prostě tato osoba nedostane,dál to opravdu nechci rozvádět,ukázalo se,že něco napsat a ještě se pod to podepsat je hodně velká troufalost,uvidíme co bude dál.

Martin Remeš Tondo..a to rekl kdo komu? To je nejaka oficialni vec? Nebo jen vyrizovani osobnich uctu? Tondo osobne si myslim, ze jen verejnym (vojenskou verejnost) projednanim je sance zabranit zvuli a poukazat na konkretni pripad....

 

 

 

 

Andrea Nováková, 2. 2: 2013: někdo tady nedávno nakousl myšlenku,že se někteří lidé bojí zde psát kvůli postihu,komu se to zdá jako blbost,tak ho mohu ujistit,že není,začínají probíhat pohovory s lidmi,kterým se mají prodlužovat závazky a ti kteří občas zde něco psali budou mít problém,asi ne všichni,ale na 7.mb někdo určitě,nebudu zde psát jméno ani prapor,protože nevím nakolik už je dotyčná osoba seznámena nebo ji teprve čeká překvapení,ale je to tak.Za psaní zde hrozí dotyčné osobě neprodloužení závazku bez ohledu na jeho bezproblémovou službu,dovolil si totiž psát a ještě se jako blb podepsat a to už je asi v ačr moc,všude je nám doporučováno nic nikam nepsat-nikomu tím nepomůžete atd,v nedávné minulosti se lidem co nesplnili tělocvik pobrali peníze,až si někdo-anonymně -stěžoval,tak bylo vše vráceno,ted je u téže brigády podáno trestní oznámení pro několik vojenských trestných činů na konkrétní osobu,zatím šetří vp,uvidíme co dál,tudíž jak to tak sleduji,vše je nutné psát pouze anonymně,abych se nemusela bát postihu,jen tak dál

 

Lubomír Vysloužil Tak tohle mě opravdu v naší armádě nepřekvapuje, když i záložákům bylo řečeno že řešení problémů přes FB je nepřípustné obcházení služebního postupu, tak chápu, že když to udělá voják z povolání - upozorní v lepším případě na něčí demenci, v horším případě na korupci, tak prostě letí. Při těch škrtech co teď sedmičku čekají bude zajisté možnost zbavit se takto "neloajálních" vojáků, tak platí dvojnásob "koho chleba jíš, toho píseň zpívej". Někdy je člověk moc rád, že ho armáda neplatí a nemá na něj páky

Robert Keřlík Pokud ten člověk plní, nevyzradil nic utajovaného, neruší se jeho místo a nedopustil se příspěvkama hrubého porušení pracovní kázně ( za což by musel být už pravděpodobně potrestán) hrozil by tímto veliteli útvaru resp. armádě další soudní spor a nehorázná ostuda, jelikož se zde jedná o oficiální médium MO. Má ten velitel útvaru koule na to aby riskoval kvůli někomu z plebsu svojí kariéru? Protože ON by musel zdůvodňovat proč neprodloužil. A pochybuju že někdo vyšší dá podobný pokyn písemě.

Robert Keřlík Tak mě napadá že Tonda S. dlouho nic nenapsal

Martin Remeš To jsou mi zase kecy. Jak rika Zdenek, obratit se na inspekci. Jestli je to tak tak ja jsem bez sance. Nikdo mi nemuze zakazat se tu svobodne vyjadrovat. Pokud clovek neporusil OUI, nema se ceho bat. Jestli ma nekdo konkretni informace...nemel by si je nechavat pro sebe..ale upozornit na ne.

I zalozak AZ je placen penezi ACR. Ale i tak nechapu...obchazeni sluzebniho postupu..nenechte se zmast. FB neni vas nadrizeny. Sluzebni postup je kdyz preskocim velitele a ne kdyz si neco napisu na FB MO..kde tim poskadlim tak admina.

Martin Remeš Souhlasim s Robertem. Jiste je kam a na koho se obratit. Problem s telocvikem byl i u spousty jinych utvaru. Tedy nic mimoradneho...

Je treba se obracet na co nejvice kompetentnich lidi aby to nemohlo jen tak zapadnout.

Znam jak vrchniho praporcika tak zv brigady a myslim, ze oba jsou dosti kompetentni a rozumni lide. Co tak se obratit na ne?

Martin Remeš A Lubomire...to co pisete neni beznym jevem. Tedy chci rici, ze mi vadi kritizovani vseho jednim smahem. Misto planych reci jsou tu zpusoby jak kolegovi pomoci. Tedy jestli je to pravda a akutni stav...

Lubomír Vysloužil Víte to o FB se naplno u AZ projevilo loni na jaře, kdy byl z rozhodnutí velitele sil podpory zastaven výcvik. Spustilo to šílený kravál nejen na FB, ale právě touto cestou se to dostalo nahoru, výcvik byl obnoven, nicméně na následujícím setkání velitelů AZ jim to bylo vyčteno jako obcházení služebního postupu a kdesi cosi. Faktem je, že kdyby záložáci tehdy svorně drželi hubu a krok, tak v roce 2012 zůstali doma. O situaci která je psaná v úvodním příspěvku vím jenom to, že jestli je tím vyhozeným ten kdo tu několikrát poukazoval na předpisy ohledně ústroje atd, psal vrchnímu praporčíkovi ačr a kdoví komu dál, a bylo mu dáno za pravdu, tak prostě v době kdy se škrtá a propouští příliš tlačil na pilu. Ego někoho nad ním to nevydrželo a nějaký důvod se našel. I kdyby to byl tady ten, tak ho neznám, není to můj kolega a další souvislosti mi nejsou známy. Třeba ho propustili proto že žral děti a plival oheň kdoví kde je pravda. Existuje velmi tenká hranice mezi kritikou ve snaze napravit špatný stav a mezi řekněme vyřizováním účtů. Bohužel každý si ji udělá někde jinde.

Martin Remeš ..no..rozhodne se s tim da neco delat. Tedy krom toho plkani tady...

Miroslava Pašková Lubomír Vysloužil: Rušení cvičení AZ počátkem roku 2012 bylo prokazatelně svévolí některých velitelů. Bylo jen a jen dobře, že díky FB AZ se o tom dozvěděl přímo tehdejší ministr (a vlastně i GŠ) a mohl zasáhnout. Pokud tytéž nebo i jiné osoby, které si vydávaly nařízení obcházejíc GŠ (který jim je rušil), posléze osočovaly vojáky v AZ a kritizovaly využití FB AZ, který je oficiálním komunikačním kanálem resortu obrany, pak jejich jména chci na paskovam@army.cz a předám to k řešení jejich nadřízeným, kteří moc dobře vědí, oč tehdy šlo a kdo z nich dělal blbce. Bylo by nesmyslné svalovat vinu na facebook, protože jen a pouze díky tomuto kanálu bylo napraveno už x kiksů (záměr zrušení cvičení AZ nevyjímaje) a je to momentálně jediný prostředek, který umožňuje na jedné straně přímou komunikaci a veřejnou kontrolu, na straně druhé efektivní řešení námětů odsud vzešlých (nikoli jen vykecávání na nějakém fóru, které nikdo z MO/AČR nečte nebo přinejmenším bez obav přehlíží). V mých reportech nikdy jména neuvádím, ale těžko někomu bránit, aby se sem pod přezdívkou zaregistroval a dohledal, kdo co publikoval.

Karel Kout Mirko, nezlobte se, ale teď jsem mírně mimo. Píšete, že chcete jména poslat na Váš email a zároveň, že jména v reportech neuvádíte. Omlouvám se za zvědavost, ale komu a jak zpracováváte jaké reporty? A myslíte vážně, že jste INGŠ či VP pak neodpověděla na dotaz? Tohle mi moc logiky nedává...........

Lubomír Vysloužil Asi tak, nemínim vytahovat problémy z minulosti, jejichž propírání by daným lidem přineslo více problémů než užitku. Já to zde uvedl jenom jako příklad toho, že komunikace přes FB zde je v armádě chápána jako nepatřičná. Až tohle začne hrát roli v nějakém problému který se řeší právě ted, zajisté nebudu mlčet, ale žáležitost zrušení/obnovení výcviku AZ 2012 je už dávno uzavřená, a nebude-li se něco takového opakovat znovu, je lepší nechat minulost minulostí.

Robert Keřlík Mě jo. Jen kvůli prezentaci se MO/AČR na fb neobjevili. Je to i dobrej zdroj informací a to samozřejmě každej admin musí někomu reportovat.

Karel Kout Roberte plně doufám, že jsou to jen statistická data, možná názvy vláken

Martin Remeš Tak tady bych se slecny mozna i zastal. Jestli tu nekdo z nas poukaze na nejaky "bordel" muze to ona predat dal jako JPP...uz i to muze byt podnet k tomu aby se nekdo zajimal. Rozhodne se nejedna o nejake vysetrovani a tedy neni treba sdelovat jmeno. Klidne muze rici i inspekci, ze se jedna o anonymni zdroj...

A reporty? Uz jednou tu slecna Paskova avizovala, ze dela jakysi prehled pro ministra...puvodne jsme se tomu smali, ale tak je asi dela...taky s tim mam trosku problem..ale co uz..je to volna socialni sit a kdokoli si tu muze udelat OSINT

Karle..a chtela jmena tech..kteri se po vojacich vozi za tu problematiku kolem cviceni AZ. O svevoli nekterych velitelu vime kazdy jiste svoje. Tedy nezatracujte tento komunikacni (neformalni) kanal...

 

 

Karel Kout Martine, já taky doufám, že jde o jména těch "velitelů" a ne těch co našli odvahu (či ztatili zábranu) to dát na veřejnost. V tomhle s Mirkou souhlasím, po zrušení ZVS je tohle možná jeden z mála prvků pro občanskou kontrolu ozbrojených sil (bez ironie).

Martin Remeš Lubomire...proc a na zaklade ceho tvrdite, ze nepatricna? Co je to za zvast. Kdyby to bylo nepatricne asi to nebude existovat ne? Nepatricne by to mozna bylo za pana Bartaka. Zrejme jste myslel, ze se to nelibi nekterym jednotlivim lidem (velitelum), ale oni nejsou armada...a ja rikam, proto diky za tento zdroj...kdy si stejnou situaci resenou u ruznych utvaru muzeme srovnat a pripadne "sjednoti"...

Martin Remeš Karle...tak pise to celkem jasne...

Robert Keřlík Stačí nevystupovat pod svým jménem. Já s tím problém nemám i když už jsem byl upozorněn.

Karel Kout Martine, může to být, že jsem si to špatně pobral, tak pak omluva k Mirce.

Martin Remeš Roberte...ani ja nemam problem se svou identitou. Nebojim se ozvat ani u utvaru ani v misi. Mohl bych vypravet. A upozornen? Ja uz tez...ale zatim to beru jako srandu. Ja nemam problem si to obhajit...

Lubomír Vysloužil Kéž by to byl žvást. jako závěrečný příspěvek do této diskuse budu volně citovat náš nadřízený stupeň v otázce vystrojování AZ. "A ty si jako myslíš, že když napíšeš na army FB to že nemáte ani spacáky, batohy, druhý maskáče atd, že na základě toho je pro svoje lidi dostaneš? Omyl. Zavolají sem shora, sprcají nás a budou se ptát ne proč není výstroj, ale jak je vůbec možné že si nějaký voják stěžoval. Výstroj pro vás nedostaneme už tuplem a problém máme my, ne ti co nám tu výstroj pro vás už potřetí zamítli." Nemám důvod jim nevěřit, neb pro nás dělají první poslední.

Roman Máj Luboši já mám zkušenosti spíše opačné. I když v jiných tématech než je výstroj. Jinak co se účinkování tady týče. Reakce různé,ale účel světí prostředky :o)

Petr Švaňa Tak se celkem divím v jaké společnosti to pracujeme. Já takové zkušenosti nemám. Dokonce sem přispívají i mí kolegové a nadřízení. Snad si mnozí všimli i jistých diskusí s generálem a přesto si myslím, že nakonec vše zůstalo na profesionální úrovni. Ne že bych byl nějaký optimista a myslel si že všude je to stejné jako u nás, ale nevěřím, že by si to nějaký velitel lajzl. Právě pro tu otevřenost a to že Mirka nás celkem zná a umí se zeptat i těch nejvyšších jestli náhodou někdo nebyl nějak popotahován. To by jim spíše uškodilo!! Nicméně pokud plním to co mám a jsem loajální nemusím se bát říct svůj názor na to či ono. Oni by si pak nahoře mohli bláhově myslet že všechno co vymysleli je to nejlepší na celém světě a tak to opravdu vždycky není. Jsme vlastně zpětná vazba, kterou snad k posunu dál, potřebuje každý.

Martin Remeš Lubomire...vy me bavite. Kdo je vas nadrizeny stupen? To vase jako citovani je projevem nekoho kdo za za nadrizeny stupen jen schovava...a ti co se za nej schovavaji se boji nejvice.

 

 

 

Miroslava Pašková, 14. 4. 2013: V souvislosti s diskusemi posledních dnů bych ráda připomněla, že Pravidla publikování příspěvků jsou v sekci Soubory. Měla by se dodržovat, aby to tu fungovalo a všichni měli z účasti ve skupině dobrý pocit. Díky tomu, že jsem do nich po delší době mrkla, jsem také zjistila, že když jsem v minulosti někomu něco smazala či někoho vyloučila, zdůvodňovala jsem to jen ze své dobré vůle. V pravidlech totiž stojí:

Komentáře a další příspěvky, které posoudíme jako závadné – tj. v rozporu s pravidly výše – si vyhrazujeme právo pozměnit nebo odstranit.

Zaměstnanci Ministerstva obrany ČR, kteří vykonávají správu stránek, si dále vyhrazují právo ignorovat, omezit nebo zastavit takové komentáře a reakce na ně, které by vedly k plýtvání zdroji státního rozpočtu a marnění času státních zaměstnanců.

Závěr si udělejte sami.

 

Miroslava Pašková, 20. 4. 2013: S uživatelkou Iveta Jordanová uzavíráme smír. Je třeba ukončit rozvětvené a stále se opakující diskuse, kde se už jen dokola řeší, kdo měl na koho osobní invektivy a proč. Na základě tohoto aktu také skryjeme odpovídající vlákna (pokud se u nich již tak nestalo) a prosíme ty, kdo se do nich také zapojili, aby toto akceptovali.

Jako administrátora mě mrzí, že jsem v počátcích podcenila situaci a nechala ji dorůst do rozměrů, kdy jiná skutečně relevantní a důležitá témata našeho resortu ustoupila do pozadí. Nikdy za dosavadní historii této skupiny jsem nemusela tolik uživatelů napomenout, jakkoli většina mých výtek padala na hlavu paní Jordanové.

Paní Jordanová neměla dostatek času odkoukat standardní průběhy diskusí, nastolování témat, natož aby poznala lépe ostatní aktivní přispěvatele. A vice versa – ostatní nepoznali ji. Její styl od počátku vybočoval, protože zkrátka neměla dosud zkušenost se skupinou, jakou je ta naše. Tím asi leckoho provokovala, ale nechtěla to tak. Je třeba si uvědomit, že tu pak byla na svou obhajobu povětšinou sama, což determinovalo nadále její komunikační styl. Jako administrátora mě mrzí, že jsem to nerozpoznala hned a nevěnovala se paní Jordanové více, aby se zde adaptovala.

Tato skupina by se nikdy už neměla stávat nepřátelským prostředím pro nově příchozí členy, naopak bychom za přírůstky měli být všichni rádi a pakliže jsou z civilního prostředí, musíme být schopni akceptovat i jejich názor na některé záležitosti, který je a bude vždy nutně trochu jiný než pohled insidera. Vždyť nás naopak paní Jordanová a jí podobní mohou obohatit a podpořit. Jsem totiž za ty dva roky přesvědčená, že tu jsou jen samí slušní lidé, jejichž hodnoty a zájmy se protínají.

Tentokrát už nebudu nikoho vyzývat, aby se omluvil. To přijde samo později, až se všichni s paní Jordanovou sžijeme a ona s námi. Tímto jest udělána dlouhá tlustá čára. Zvažte všichni sami, kdo jak s kým chce komunikovat. Kdo zde bude chtít „pokecat“ s ostatními, má tu prostor. Kdo bude chtít vznést dotaz, má tu prostor. V úvodu vždy ale vymezte, s jakými očekáváními zakládáte nové vlákno.

 

Miroslava Pašková, 14. 5. 2013: Jak jsem již avizovala, jednou ze změn na našich faceboocích budou úpravy pravidel pro vkládání příspěvků. Níže je první návrh. Budu velice ráda za jakékoli připomínky.

Velmi si vážíme toho, že jste členem skupiny „Ministerstvo obrany“ na Facebooku.

Tato skupina je jedinou oficiální provozovanou resortem obrany na Facebooku. Snažíme se v ní maximálně podpořit diskusi a děláme všechno pro to, aby byla kvalitní a smysluplná.

Věříme v pozitivní přínos každého fanouška a snažíme se nám všem zajistit:

přehlednost

- naším cílem je vás uchránit před opakovaným vkládáním stejného příspěvku na zeď nebo do komentářů

slušnost

- dáváme si pozor, aby někteří uživatelé nevedli vyhrocené osobní spory na zdi nebo v komentářích

konstruktivnost

- mažeme reklamy a příspěvky, které se nijak netýkají tématu

Proto bychom rádi připomněli a současně Vás požádali, abychom při vzájemné komunikaci udrželi přátelský tón a vzájemný respekt.

Komentáře, názory a obrázky nahrávané fanoušky na tuto stránku se nemusí shodovat s názory Ministerstva obrany.

Prosíme, respektujte skutečnost, že komentáře a příspěvky jsou moderovány.

Příspěvky následujícího charakteru budou odstraněny bez předchozího upozornění:

1) Obrázky, příspěvky či komentáře, které budou vyhodnoceny jako nevhodné, útočné, nezákonné, urážlivé, rasistické, vulgární, zastrašující, obtěžující, obscénní, podvodné nebo ohrožující soukromí a bezpečnost jiných uživatelů.

2) Opakované příspěvky (spam), odkazy a nabídky jiných stránek a značek, které nesouvisí s resortem obrany nebo u nichž může docházet k porušování autorských práv.

3) Příspěvky či komentáře vybízející k nebezpečným nebo nezákonným aktivitám nebo obsahující informace vztahující se k současným či minulým aktivitám útočícím na dobré jméno Ministerstva obrany a Armády České republiky, naše zaměstnance nebo jiné osoby.

4) Příspěvky odkazující či obsahující viry, malware nebo vedoucí na stránky, které mohou být škodlivé pro uživatele.

Uživatelé opakovaně porušující tato pravidla mohou být zablokováni a nebudou moci nadále přispívat do skupiny.

Cílem těchto pravidel není zamezit kritice a jak sami jistě víte, respektujeme názorovou pluralitu a nemažeme kritické, avšak slušně formulované komentáře a příspěvky, naopak jsme vděční za zpětnou vazbu a počítáme s tím, že nemusí být vždy kladná.

Tato pravidla jsou zde uvedena primárně proto, aby bylo jasné, jaké jsou mantinely a co už považujeme za jejich překročení. Věříme, že udržování určité úrovně diskuse je přínosem pro všechny zúčastněné.

Děkujeme vám všem, kteří to vidíte stejně jako my, a těšíme se na vaše další komentáře.

Facebook tým Ministerstva obrany ČR

 

Iveta Jordanová, 15. 5. 2013: Také mi přijde poznámka k "dobrému jménu" armády zavádějící. Z mého pohledu má "tažná" část armády jméno velmi dobré, a to mezi veřejností odbornou i laickou. O "chovné" části to ale už říci nemůžeme. Nelze poškozovat něco, co neexistuje. Základem pro změnu je otevřenost, samozřejmě v mezích slušnosti. Na druhou stranu chápu potřebu udržet i určitý reprezentativní rámec diskuze. Uvítala bych, kdyby toto fórum sloužilo jak armádním profesionálům, tak i laické a odborné veřejnosti. Meze slušnosti by ovšem měly udržet všechny zúčastněné strany. Možná bych začala obráceně... nikoli pravidly diskuze, ale tím, čemu má diskuze sloužit. Pravidla je třeba upravit podle smyslu a účelu. Dovolím si jeden návrh - fórum by mohlo sloužit jako rychlý komunikátor aktuálních témat (zejména pro profesionály) a jako líheň pro diskuzi ohledně třeba i složitějších témat (zejména pro odbornou veřejnost v interakci s profesionály). To by mělo smysl. Armáda bude mít nastavené zrcadlo, možná i impuls k přemýšlení a těch pár lidí, které zajímá komplikovanější problém, se bude moci dopátrat faktů, nikoli spekulací. To mi přijde zdravé. V takovém případě by ale armáda musela věcně odpovídat na otázky, na které odpovídat nikoli nemůže, ale nechce. Bylo by tedy dobré ujasnit si cíl. Podle toho budou diskuze vypadat.

 

 

Miroslava Pašková, 15. 5. 2013: Velice mě zaujal příspěvek paní Jordanové k tomu, jak formulovat kodex zdejší komunikace, přičemž ona upozornila na to, že by měla existovat nějaká preambule vůbec vymezující, k čemu a komu tato skupina slouží. Takže bych se ráda zeptala, co vás sem láká, co byste zde chtěli źiskávat za typ informací, jaký typ sdělení naopak sami publikujete s přesvědčením, že o to ostatní stojí. Pomůže mi to nejen doplnit a uzpůsobit kodex, ale také oživit dramaturgii. S kolegyní jsme se zatím shodly, že by zde pravidelně vycházely "postřehy experta", což ma být rubrika, v níž různí lidé z budoucího expertního týmu buď reagují na odborná témata, která jim odtud přetlumočíme, nebo by vznášeli své vlastní postřehy, na něž byste reagovali a na základě toho pak zase dostali další reakce od expertů. Druhou pravidelnou rubrikou bychom chtěly učinit "aktuality z IKP", v nichž by jednou týdně bylo shrnutí, jaké nové dotazy na IKP došly, jaké byly zodpovězeny a jaká se otevřela nová diskusní vlákna. Nebudu zastírat, že tím chci IKP trochu podpořit, ale beztak zde občas něco z něj někdo sdílí. Třeba pro facebook AČR jsme připravily i rubriku "očekávané události" a "číslo týdne", což je nějaký zajímavý statistický údaj týkající se resortu. Asi by se daly rubriky na podobné bázi ale s jiným obsahem také realizovat i zde, spíše ale myslím, že nebude ze strany členů skupiny zájem. Nakonec mě ještě napadlo dávat sem nějaký výběr z monitoringu denního tisku, jako služba by to nebylo špatné, ale stránku by to příliš zahlcovalo, navíc to lze dohledat na ŠIS.

Robert Keřlík, 15. 5. 2013: Přirovnal bych to tady ke zdi nářků. Zaznívají tady různé názory napříč spektrem odborností a každý nějakým způsobem upozorňuje na nedostatky, chyby v systému a návrhy na zlepšení v jakémsi toužebném a zbožném očekávání že jeho motlidba bude vyslyšena. Pokud tady bude nějaká zpětná vazba a nemyslím tím trestání přispěvatele viz. Tonda Slimařík, tak má o budoucnost tento fcb profil postaráno. To mi připomíná, jestli už se kvůli Tondovi někdo obtěžoval něco podniknout?

Karel Kout, 16. 5. 2013: Já bych kupříkladu nějraději viděl něco jako byla linka armády, něco jako armádní ombudsman. Místo kde lze položit jakýkoliv dotaz (pochopitelně v rámci zákonných mezí, ne např. o OUS) a dostanu odpověď, aniž by po týdnech mlčení někdo objevil nezbytnost použít zákon 106 a místo odpovědi dospěl k závěru, že by odpověď stála desítky tísíc a jestli tazatel na dotazu trvá.

 

 Zdroj: FB Ministerstva obrany

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

How Binary Options Travail

(Bruceaccus, 9. 8. 2022 11:02)

Binary options farm out traders profit from evaluate fluctuations in multiple epidemic markets, but it's important to covenant the risks and rewards of these controversial and often-misunderstood financial instruments. Binary options survive little coincidence to household options, featuring particular payouts, fees, and risks, as marvellously as a unequalled liquidity nature and investment process https://corretoras-opcoes-binarias.com/

수입 + 투자 포함 + 출금 포함

(Danielbluri, 6. 8. 2022 20:09)

https://meriqueen.co.kr/bbs/board.php?bo_table=free&wr_id=17391

Rawealtpartners

(RawealtPreep, 6. 8. 2022 17:55)

https://rawealthpartners.com/join/29773
RA Wealth Partners is Regal Assets’ official affiliate network & JV portal for financial professionals and marketers alike. Whether you want to promote Regal Assets’ offers to your audience and earn healthy commissions, or you want to JV with Regal Assets and benefit from selling your financial products through our proven ecosystem, RA Wealth Partner's experts will guide you every step of the way to maximize your chances of success.

My book is free!!

(RodneyJoymn, 4. 8. 2022 2:02)

My book is free from Thursday, August 4, 2022, 12:00 AM , please download and review if possible. I will be very grateful to you.
Easy Recipes for Kids: 50+ Super Simple and Quick Recipe Book
https://www.amazon.com/dp/B08PSCMND4

casino siteleri

(casino siteleri, 4. 8. 2022 1:01)

casino siteleri

северный кипр недвижимость от застройщика

(Anthonyrup, 3. 8. 2022 4:59)

https://www.facebook.com/Северный-кипр-недвижимость-100153902340083

cabane pensiuni

(DavidCet, 2. 8. 2022 4:48)Cabane, pensiuni, hoteluri si apartamente de inchiriat intr-un singur site

agen togel

(Phillipupdaw, 1. 8. 2022 21:38)

https://www.artshub.com.au/job-apply-external/?ListingId=266658&ApplyUrl=https://sholokhov.org/

폰테크

(LeonardVot, 1. 8. 2022 2:49)


비대면폰테크 전국폰테크 폰테크신규개통 아이폰신규개통 서울폰테크 인천폰테크 부천폰테크 폰테크매장 구로구폰테크
천안폰테크 대구폰테크 제주폰테크 전남폰테크 경기폰테크 경북폰테크 경남폰테크 광주폰테크 폰테크출장 당일폰테크
대전폰테크 강원폰테크 전북폰테크 충남폰테크 부산폰테크 울산폰테크 충북폰테크 세종폰테크 구리폰테크 아이폰폰테크
춘천폰테크 원주폰테크 강릉폰테크 충주폰테크 제천폰테크 청주폰테크 아산폰테크 서산폰테크 안양폰테크 안산폰테크
전주폰테크 군산폰테크 익산폰테크 목포폰테크 여수폰테크 순천폰테크 포항폰테크 경주폰테크 광명폰테크 시흥폰테크
안동폰테크 구미폰테크 경산폰테크 진주폰테크 통영폰테크 거제폰테크 창원폰테크 수원폰테크 성남폰테크 서귀포폰테크

conradfirearms

(PhillipCeals, 31. 7. 2022 17:48)

https://conradfirearms.com/

Test, just a test

(XRumerTest, 31. 7. 2022 16:26)

Hello. And Bye.

폰테크

(LeonardVot, 31. 7. 2022 9:53)


비대면폰테크 전국폰테크 폰테크신규개통 아이폰신규개통 서울폰테크 인천폰테크 부천폰테크 폰테크매장 구로구폰테크
천안폰테크 대구폰테크 제주폰테크 전남폰테크 경기폰테크 경북폰테크 경남폰테크 광주폰테크 폰테크출장 당일폰테크
대전폰테크 강원폰테크 전북폰테크 충남폰테크 부산폰테크 울산폰테크 충북폰테크 세종폰테크 구리폰테크 아이폰폰테크
춘천폰테크 원주폰테크 강릉폰테크 충주폰테크 제천폰테크 청주폰테크 아산폰테크 서산폰테크 안양폰테크 안산폰테크
전주폰테크 군산폰테크 익산폰테크 목포폰테크 여수폰테크 순천폰테크 포항폰테크 경주폰테크 광명폰테크 시흥폰테크
안동폰테크 구미폰테크 경산폰테크 진주폰테크 통영폰테크 거제폰테크 창원폰테크 수원폰테크 성남폰테크 서귀포폰테크

Base for Xrumer

(BaseXrumerPreep, 31. 7. 2022 1:15)

Самая большая база для Xrumer с бесплатными обновлениями каждый месяц в течении 12 месяцев.
Объем базы более 100 000 000 сайтов. Размер более 33 гигабайт.
База структурирована по разделам для удобства. С данной базой отпадет необходимость покупать дополнительные базы.
Подробнее можно о базе можно узнать по ссылке:
https://mipped.com/f/threads/samaja-bolshaja-baza-dlja-xrumer-s-avtoobnovleniem.207352/
Услуги по прогону и раскрутке сайтов Xrumer можно заказать тут https://kwork.com/user/ElitestaR

thu mua laptop cũ

(BruceAcouh, 30. 7. 2022 23:00)

https://thumualaptop.vn/thu-mua-laptop-cu/

conradfirearms

(PhillipCeals, 30. 7. 2022 18:50)

https://conradfirearms.com/

herramientas

(DavidCet, 29. 7. 2022 23:29)


https://herramientasbazarot.com/

폰테크

(LeonardVot, 29. 7. 2022 16:34)


비대면폰테크 전국폰테크 폰테크신규개통 아이폰신규개통 서울폰테크 인천폰테크 부천폰테크 폰테크매장 구로구폰테크
천안폰테크 대구폰테크 제주폰테크 전남폰테크 경기폰테크 경북폰테크 경남폰테크 광주폰테크 폰테크출장 당일폰테크
대전폰테크 강원폰테크 전북폰테크 충남폰테크 부산폰테크 울산폰테크 충북폰테크 세종폰테크 구리폰테크 아이폰폰테크
춘천폰테크 원주폰테크 강릉폰테크 충주폰테크 제천폰테크 청주폰테크 아산폰테크 서산폰테크 안양폰테크 안산폰테크
전주폰테크 군산폰테크 익산폰테크 목포폰테크 여수폰테크 순천폰테크 포항폰테크 경주폰테크 광명폰테크 시흥폰테크
안동폰테크 구미폰테크 경산폰테크 진주폰테크 통영폰테크 거제폰테크 창원폰테크 수원폰테크 성남폰테크 서귀포폰테크

conradfirearms

(PhillipCeals, 29. 7. 2022 11:35)

https://conradfirearms.com/

폰테크

(LeonardVot, 28. 7. 2022 23:05)


비대면폰테크 전국폰테크 폰테크신규개통 아이폰신규개통 서울폰테크 인천폰테크 부천폰테크 폰테크매장 구로구폰테크
천안폰테크 대구폰테크 제주폰테크 전남폰테크 경기폰테크 경북폰테크 경남폰테크 광주폰테크 폰테크출장 당일폰테크
대전폰테크 강원폰테크 전북폰테크 충남폰테크 부산폰테크 울산폰테크 충북폰테크 세종폰테크 구리폰테크 아이폰폰테크
춘천폰테크 원주폰테크 강릉폰테크 충주폰테크 제천폰테크 청주폰테크 아산폰테크 서산폰테크 안양폰테크 안산폰테크
전주폰테크 군산폰테크 익산폰테크 목포폰테크 여수폰테크 순천폰테크 포항폰테크 경주폰테크 광명폰테크 시흥폰테크
안동폰테크 구미폰테크 경산폰테크 진주폰테크 통영폰테크 거제폰테크 창원폰테크 수원폰테크 성남폰테크 서귀포폰테크

conradfirearms

(PhillipCeals, 28. 7. 2022 22:27)

https://ramzanmalik.in/website-review/domain/realexpressarmory.com


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55

následující »